Baltijas Arhitektūras Centrs (BAC) ir organizācija, kura šobrīd apvieno 1850 Lietuvas, Latvijas un Igaunijas arhitektus un dizainerus. Tāpat arī BAC biedri ir mēbeļu, santehnikas, celtniecības un citi ar arhitektūru un dizainu saistīti uzņēmumi (šobrīd kopā 25 uzņēmumi).

  •   BAC saviem dalībniekiem nodrošina iespēju piedalīties pasākumos, kas notiek NVS valstīs. Regulāri tiek izsūtīta informācija par dažādiem arhitektūras objektiem, nozares aktualitātēm, tiek piedāvāta iespēja publicēties dažādos Krievijas preses izdevumos.
  •   BAC biedriem ir pieejama Baltijas un Krievijas arhitektu datu bāze, informācija par aktuālākajiem projektiem, kas sniedz iespēju piedāvāt savus produktus.
  •   Vēl viens BAC darbības virziens ir uzņēmuma publiskā tēla un atpazīstamības veidošana,  pasūtījumu lobēšana Krievijā un NVS valstīs. Pateicoties BAC darbībai - arhitektu virzīšanā tirgū, vairāki arhitekti, piemēram, Zane Tetere, ir saņēmuši daudz arhitektu balvas no izdevuma “Salons”.

Aktualitātes

LR Labklājības ministrijā notikusi pirmā darba grupas tikšanās, kurā tika prezentēts biedrības “Baltijas arhitektūras centrs – for all” izstrādāta vīzija par Latvijas Vides pieejamības stratēģijas un Vides pieejamības standarta publiskajām un dzīvojamām ēkām izstrādi.  Stratēģijas mērķis ir sniegt atbalstu būvniecības jomas speciālistiem, pašvaldībām, lai nodrošinātu Kohēzijas politikas fondu atbalstītās fiziskās vides, transporta, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju, citu sabiedrībai paredzēto objektu un pakalpojumu pieejamības uzlabošanu personām ar invaliditāti un veicinātu universālā dizaina principu ieviešanu būvniecībā.

 

Šodien Nagojas pilsētā (Japāna), kur norisinās Starptautiskās Universālā dizaina asociācijas (IAUD) konferencē, IAUD Zelta balvu dabūja Kuldīgas vēsturiskā centra vides pieejamības koncepcija. To ir izstrādājis Baltijas Arhitektūras centrs sadarbībā ar neredzīgo integrācijas biedrību „Es Redzu” ar  Kuldīgas novada domes atbalstu. Pirms tam koncepcija „Vide bez barjerām Kuldīgas vēsturiskajā centrā”  tika iekļauta Starptautiskā fonda „Dizains Visiem” (Design for All) 2015. gada labākās prakses piemēru sarakstā, un Starptautiskajā Universālā dizaina salona URBACCESS 2016 ietvaros Parīzē ieguva Eiropas augstāko novērtējumu.

2016. gada 20. maijā  21. Starptautiskās Arhitektūras un dizaina ARCH Moskva izstādes un 5. Maskavas arhitektūras biennāles "Arhitektūra un dzīve" ietvaros Baltijas Arhitektūras centra prezidente Aivija Bārda un Fonda "Pilsēta bez barjerām" viceprezidents Sergejs Čistijs prezentēs Kuldīgas bezbarjeru vides koncepciju un manifestu, kā arī spriedīs par izaicinājumiem publiskās ārtelpas pieejamības jomā. Prezentācija un diskusija notiks no plkst. 16 līdz 19 Arhitektūras TV klubā, Centralajā Mākslinieku namā (ЦДХ), Krimskij val 10, 2. stāvā, 14. telpā.

Baltijas Arhitektūras centrs piedalījās starpreģionu konferencē "Pieejama pilsētvide", kas notika Pleskavā 2016. gada 11.-13. maijā. Pēc lietišķiem kontaktiem ar pilsētas vadību un pilsētplānošnas ekspertiem BAC eksperti tika uzaicināti piedalīties Pleskavas Kremļa vides pieejamības koncepcijas izstrādē. 

Konferencē, ko ar Pleskavas apgabala administrācijas atbalstu rīkoja Pleskavas apgabala NVO  "Čudskoi projekt" un bērnu ar autismu vecāku biedrība "Es un Tu", tika spriests, kā radīt apstākļus dabas un kultūras vides attīstībai, lai tā būtu pieejama un draudzīga cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.