Baltijas Arhitektūras Centrs (BAC) ir organizācija, kura šobrīd apvieno 1850 Lietuvas, Latvijas un Igaunijas arhitektus un dizainerus. Tāpat arī BAC biedri ir mēbeļu, santehnikas, celtniecības un citi ar arhitektūru un dizainu saistīti uzņēmumi (šobrīd kopā 25 uzņēmumi).

  •   BAC saviem dalībniekiem nodrošina iespēju piedalīties pasākumos, kas notiek NVS valstīs. Regulāri tiek izsūtīta informācija par dažādiem arhitektūras objektiem, nozares aktualitātēm, tiek piedāvāta iespēja publicēties dažādos Krievijas preses izdevumos.
  •   BAC biedriem ir pieejama Baltijas un Krievijas arhitektu datu bāze, informācija par aktuālākajiem projektiem, kas sniedz iespēju piedāvāt savus produktus.
  •   Vēl viens BAC darbības virziens ir uzņēmuma publiskā tēla un atpazīstamības veidošana,  pasūtījumu lobēšana Krievijā un NVS valstīs. Pateicoties BAC darbībai - arhitektu virzīšanā tirgū, vairāki arhitekti, piemēram, Zane Tetere, ir saņēmuši daudz arhitektu balvas no izdevuma “Salons”.

Aktualitātes

2016. gada 20. maijā  21. Starptautiskās Arhitektūras un dizaina ARCH Moskva izstādes un 5. Maskavas arhitektūras biennāles "Arhitektūra un dzīve" ietvaros Baltijas Arhitektūras centra prezidente Aivija Bārda un Fonda "Pilsēta bez barjerām" viceprezidents Sergejs Čistijs prezentēs Kuldīgas bezbarjeru vides koncepciju un manifestu, kā arī spriedīs par izaicinājumiem publiskās ārtelpas pieejamības jomā. Prezentācija un diskusija notiks no plkst. 16 līdz 19 Arhitektūras TV klubā, Centralajā Mākslinieku namā (ЦДХ), Krimskij val 10, 2. stāvā, 14. telpā.

Viens no galvenajiem Kuldīgas bezbarjeru koncepcijas veidotājiem Sergejs Čistijs uzskata, ka  bezbarjeru vides pilsētas vēsturiskajā centrā radīšana vienmēr paredz grūtu dialogu starp universālā dizaina principiem un kultūras pieminekļu aizsardzības prasībām, kas ir svarīgi visā Eiropā. „Jo īpaši, kad runa ir par visas pilsētas teritorijas pielāgošanu, kas prasa stratēģisku redzējumu un izpratni, ka tieši šāds ceļš ir ejams lai panāktu maksimālo efektu gan kavalītātes, gan izdevumu ziņā."

Kuldīgas vides pieejamības izstrādes rosinātāja, Baltijas Arhitektūras centra vadītāja Aivija Bārda ir pārliecināta, ka vides pieejamība un universālais dizains ir ienākuši dizaineru un arhitektu ikdienā kā akūta nepieciešmība projektu īstenošanā. “Kuldīgas vides pieejamības koncepcija tapa sadarbībā ar vadošajiem universalā dizaina speciālistiem Eiropā. Nākošais solis ir unikāli un kreatīvi konkrēto vietu vides pieejamības risinājumi. Esmu pārliecināta, ka kopā mēs esam spējigi atbildēt uz XXI gadsimta izaicinājumiem, vispirms mūsdienu tehnoloģiju un materiālu izmantošana iekļaujot pieejamības elementus vēsturiskajā vidē.”           

2016. gada martā svīnīgajā ceremonijā Starptautiskā Universālā dizaina salona URBACCESS 2016 Parīzē ietvaros tika paziņots, ka Baltijas Arhitektūras centrs ar Kuldīgas vēsturiskā centra vides pieejamības koncepciju un manifestu līdz ar četriem citiem izciliem veikumiem Universālā dizaina jomā Eiropā ir saņemis Starptautiskā fonda „Dizains Visiem” (Design for All) 2016. gada balvu.  Kuldīgas vides pieejamības koncepcijas mērķis ir veicināt Universālā dizaina principu ieviešanu Kuldīgas vēsturiskā centra kultūrvidē, lai atvieglotu cilvēku ar redzes, dzirdes, kustību funkcionāliem traucējumiem, kā arī garīga rakstura traucējumiem, piekļūvi kultūras mantojuma objektiem. Fonda mājas lapā ir norādīts, ka, pateicoties vides kvalitātes uzlabošanai, Kuldīga ar tās vēsturisko centru kļūs par vienu no cilvēkiem ar invaliditāti draudzīgākajām vēsturiskām Eiropas pilsētām.

Projekts tapis ar atbalstu Norden http://www.norden.org/en/nordic-council-of-ministers