Baltijas Arhitektūras Centrs (BAC) ir organizācija, kura šobrīd apvieno 1850 Lietuvas, Latvijas un Igaunijas arhitektus un dizainerus. Tāpat arī BAC biedri ir mēbeļu, santehnikas, celtniecības un citi ar arhitektūru un dizainu saistīti uzņēmumi (šobrīd kopā 25 uzņēmumi).

  •   BAC saviem dalībniekiem nodrošina iespēju piedalīties pasākumos, kas notiek NVS valstīs. Regulāri tiek izsūtīta informācija par dažādiem arhitektūras objektiem, nozares aktualitātēm, tiek piedāvāta iespēja publicēties dažādos Krievijas preses izdevumos.
  •   BAC biedriem ir pieejama Baltijas un Krievijas arhitektu datu bāze, informācija par aktuālākajiem projektiem, kas sniedz iespēju piedāvāt savus produktus.
  •   Vēl viens BAC darbības virziens ir uzņēmuma publiskā tēla un atpazīstamības veidošana,  pasūtījumu lobēšana Krievijā un NVS valstīs. Pateicoties BAC darbībai - arhitektu virzīšanā tirgū, vairāki arhitekti, piemēram, Zane Tetere, ir saņēmuši daudz arhitektu balvas no izdevuma “Salons”.

Aktualitātes

Šodien Nagojas pilsētā (Japāna), kur norisinās Starptautiskās Universālā dizaina asociācijas (IAUD) konferencē, IAUD Zelta balvu dabūja Kuldīgas vēsturiskā centra vides pieejamības koncepcija. To ir izstrādājis Baltijas Arhitektūras centrs sadarbībā ar neredzīgo integrācijas biedrību „Es Redzu” ar  Kuldīgas novada domes atbalstu. Pirms tam koncepcija „Vide bez barjerām Kuldīgas vēsturiskajā centrā”  tika iekļauta Starptautiskā fonda „Dizains Visiem” (Design for All) 2015. gada labākās prakses piemēru sarakstā, un Starptautiskajā Universālā dizaina salona URBACCESS 2016 ietvaros Parīzē ieguva Eiropas augstāko novērtējumu.

Kuldīgas vēsturiskā centra vides pieejamības koncepcijas mērķis ir veicināt universālā dizaina principu ieviešanu Kuldīgas vēsturiskā centra kultūrvidē, lai atvieglotu cilvēku ar redzes, dzirdes, kustību funkcionāliem traucējumiem, kā arī garīga rakstura traucējumiem, piekļūvi kultūras mantojuma objektiem. Koncepcijas izstrādes pamatā ir vairāku gadu darbs, īpaši starptautiskās konferences „Universālā dizaina principu piemērošana Kuldīgas vēsturiskajā centrā" veikums, kas notika Kuldīgā 2015. gada 11. septembrī. To organizēja Baltijas Arhitektūras centrs un neredzīgo integrācijas biedrība „Es Redzu” (Latvija) ar Kuldīgas novada domes atbalstu. Konference notika projekta „Mantojums un vides pieejamība demokrātijas un pilsoniskās sabiedrības stiprināšanai” ietvaros, kuru ir atbalstījis Ziemeļvalstu Ministru padomes ģenerālsekretāriāts.  Konferences darbā piedalījās tādi starptautiski pazīstami eksperti kā Eurocities sadarbības tīkla Bezbarjeru vides darba grupas dalībnieki Berlīnes senāta Koordinācijas centra "Bezbarjeru būvniecība" vadītāja Ingeborga Štude un Fonda "Pilsēta bez barjerām" viceprezidents Sergejs Čistijs (Maskava), Starptautiskās Arhitektu savienības (UIA) programmas "Arhitektūra visiem" līdzdirektore, Īrijas Karaliskā Arhitektūras instītūta pofesore Fionuala Rodžersona (Dublina), Starptautiskās Ainavu arhitektu IFLA/UIA darba grupas vadītāja Helēna Gūtmane (Rīga), Kuldīgas novada Domes Būvniecības nodaļas vadītāja, ICOMOS Latvijas nacionālās nodaļas valdes priekšsēdētāja Jana Jākobsone, kā arī pašvaldību, arhitektūras un dizaina augstskolu, jomas profesionāļu un cilvēku ar īpašām vajadzībām NVO un vietējie iedzīvotāji.

„Esam daudz izdarījuši un tā arī turpināsim. Esam uzvarējuši LR Labklājibas ministrijas konkursu un patlaban strādājam pie vides pieejamības koncepcijas visai Latvijai. Esam pārliecināti, ka Latvija var būt par piemēru ne tikai Baltijas kaimiņiem un Austrumeiropas zemēm, bet arī ES valstīm un, kā parāda Zelta balva Nagojā, arī visai pasaulei”, -- tā apbalvojuma saņemšanu komentēja Baltijas Arhitektūras centra valdes priekšsēdētāja Aivija Bārda.

Projekts tapis ar atbalstu Norden http://www.norden.org/en/nordic-council-of-ministers