LR Labklājības ministrijā notikusi pirmā darba grupas tikšanās, kurā tika prezentēts biedrības “Baltijas arhitektūras centrs – for all” izstrādāta vīzija par Latvijas Vides pieejamības stratēģijas un Vides pieejamības standarta publiskajām un dzīvojamām ēkām izstrādi.  Stratēģijas mērķis ir sniegt atbalstu būvniecības jomas speciālistiem, pašvaldībām, lai nodrošinātu Kohēzijas politikas fondu atbalstītās fiziskās vides, transporta, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju, citu sabiedrībai paredzēto objektu un pakalpojumu pieejamības uzlabošanu personām ar invaliditāti un veicinātu universālā dizaina principu ieviešanu būvniecībā.

 

Zināms, kā izskatīsies Latvijas laikmetīgās mākslas muzejs 

Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja metu konkursa žūrija no septiņiem pretendentiem par labāko atzinusi Lielbritānijas arhitektu biroja Adjaye Associates un latviešu arhitekta Jura Mitenberga biroja AB3D tandēmā radīto darbu.

https://youtu.be/rtugTm84Uak

Viedoklis - Kolāžas princips kā jauna stratēģija vecpilsētai 

Par Vecrīgas reģenerāciju un citiem izaicinājumiem  ar arhitektūras teoretiķi Aleksandru Rapaportu sarunājas Igors Vatoļins

 

- 2015. gada oktobrī Reinholda Šmelinga ikgadējā konferencē tika apspriests 1983. gadā izstrādātais Vecrīgas reģenerācijas projekts, kā arī „pareizās pilsētbuvnieciskās uzvedības" Vecrīgas ainavā kritēriji. Kas, jūsuprāt, būtu paturams prātā, iesākot šādu diskusiju?

Apsveicam Starptautiskajā kultūras pieminekļu un ievērojamu vietu dienā!

Informācija presei

 

No  visas sirds vēlot veiksmi mantojuma saglabāšanas grūtājā darbā Baltijas Arhitektūras centrs apsveic visus kultūras pieminekļu un ievērojamu vietu saimniekus, ekspertus un interesentus!

1997. gada nogalē UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļāva Rīgas vēsturisko centru. UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma komiteja, atzinusi Rīgas vēsturiskā centra īpašas nozīmes universālo vērtību, ko pamato pilsētas viduslaiku un vēlākā pilsētbūvnieciskā struktūra, jūgendstila arhitektūras daudzums un kvalitāte, kurai līdzīgas nav citur pasaulē, un 19. gadsimta koka arhitektūra.Kaut piecus gadus pēc iekļaušanas sarakstā sakarā ar pašvaldības kāvēšanās izstrādāt vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības plānu un daudzstāvu "Saules akmens" projekta realīzāciju vēsturiskā centra buferzonā radās draudi, kā Rīga tiks izslēgta no Pasaules mantojuma saraksta, tie tika novērsti ar attiecīga plāna un Daugavas kreisā krasta silueta koncepcijas pieņemšanu.

Pretrunīgais Jūrmalas staciju modernizācijas projects turpina saņemt gan plašas sabiedrības, gan arhitektūras un dizaina nozares profesionāļu kritiku. Tā televīzijas raidījumā „900 sekundes” Jūrmalas aizsardzības biedrības pārstāvis, mākslas zinātnieks Rihards Pētersons izteicis viedokli, ka par spīti ieguldītajiem miljoniem, nav domāts ne par kultūrvēsturiskās vides saglabāšanu, ne kopīgu dizainu. Kritizējot Vaivaru stacijas jauno ēku viņš atzīmēja: “Tas būtībā ir krimināls gadījums, es uzskatu, ka te būtu jāsauc pie atbildības kādi cilvēki, kuri ir saskaņojuši šādu te staciju. Tas ir funkcionāls objekts, divi konteineri, kuriem pārsviests pāri jumtiņš.”

Savukārt Jūrmalas pilsētas domes pārstāvji atzina, ka staciju modernizācijas projekts „nevienā brīdī nav skatīts kā dizaina projekts”.

 

arh1


Iepriekšējie raksti:

| >>  Iepriekšējie raksti > Arhīvs