PAR MUMS11.07.2003.


   2000.gada 13.janvārī tika parakstīts sadarbības līgums starp «Skulptūru parku» (Jāņa Bārdas skulptūras) un Krievijas Arhitektu savienību. Tika saņemtas pateicības vēstules no Maskavas mēra, Krievijas Arhitektu savienības par darbu kopprojektos Maskavā, Tatarstānas Republikā u.c.
 
  2001. gadā pēc «Slulptūru parka» iniciatīvas, Latvijas Arhitektu savienība piedalījusies izstādē starptautiskajā Krievijas arhitektūras festivālā, kur atkal tika parakstīts sadarbības līgums starp Krievijas un Latvijas arhitektu savienībām.
Tika iesākti Latvijas arhitektu neatkarīgie braucieni uz dažādiem Krievijas reģioniem ar mērķi dalīties pieredzē, prezentējot jaunākos sasniegumus arhitektūrā. Projektā ir sadarbības līgums arhitektūrā un pilsētplānošanā starp Latvijas Republikas Ekonomikas ministriju un Tatarstānas Republikas ministrijas centru. Jūrmalas pilsēta klļūst par Kazaņas draudzības pilsētu.
 
  2004.gada septembrī Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas Būvniecības departaments, Rīgas pilsētas dome, Jūrmalas pilsētas dome un Ventspils pilsētas dome sadarbībā ar Latvijas Arhitektu savienību organizēja lielās Krievijas arhitektūras dienas, kur tika atklāta Krievijas Arhitektu savienības un izdevniecības «Salon Press» pārstāvniecība Baltijas valstīs Jūrmalā, Tērvetes ielā 12.
 
  Tika iesākti Krievijas Arhitektu savienības (Krasnodaras novads, Permas apgabals, Kazaņa u.c.) organizēti neatkarīgie braucieni uz Latviju daloties pieredzē, kā arī profesionāļu tikšanās šajā nozarē, izstādes, konferences, apaļā galda diskusijas utt.
 
  Krievijas Arhitektu savienības un izdevniecības «Salon Press» pārstāvniecība aktīvi piedalās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas arhitektūras dzīvē – piedalīšanās konkursos, izstādēs, nominācijās, balvu un prēmiju piešķiršanas ceremonijās. Tāpēc Baltijas-Krievijas informācijas centra radīšana kļuva par nozīmīgu notikumu, lai propagandētu šis nozares profesionālus sasniegumus, organizēt kopprojektus ne tikai ar Baltijas, bet arī ar Eiropas – Vācijas federācijas arhitektiem, ka arī citām rietumu reģiona valstīm – Krieviju, Ukrainu, Kazahiju u.c.
 
  Kā ļoti nozīmīgu partneri ir vērts pieminēt izdevniecību «Salon Press», ar kuru 2000.gada jūnijā tika noslēgts sadarbības līgums, kas ir vadošais profesionālais arhitektūras žurnāls (Salon-Interior 80 000, “Idei Vašego Doma” 140 000, Interior Digest 40 000) Krievijā un bijušās NVS valstīs. Kopš 2000.gada Latvijas arhitekti piedalās «Salon Press» organizētajos konkursos, ieņemot pirmās vietas (А.Sīlis, M.Banders, Vincent Concept).
 
  Šajā gadā pēc informācijas centra lūguma jaunajā arhitektūras konkursā aktīvi piedalās arī Vācija (ap 50 projektu) un Vācijas arhitektūras izdevums «Bauwelt», kura galvenais redaktors - Felikss Cvohs tika aicināts piedalīties žūrijas darbā.


   Par Mums  >>   Skatīt pdf