Otrdien, 21. martā, biedrības „Es redzu” vadītāja Aivija Bārda un citi neredzīgo integrācijas NVO aktīvisti piedalījās projekta "AccessAbility" pasākumos, kas tapa sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā. Latvijas Nacionālās bibliotēkas Konferenču zāles foajē notika fotoizstādes "Tiesības uz cieņpilnu dzīvi" prezentācija, savukārt LNB  Ziedoņa zālē notika Zviedrijas klīniskā psihologa Bū Hejlskova-Elvēna lekcijas "Kā tikt galā ar problēmizraisošu uzvedību" video prezentācija.

Parīze, 22.03.2016

KULDĪGAS VIDES PIEEJAMĪBAS MANIFESTS

Aicinājums Eiropas un pasaules arhitektūras, dizaina un pilsētbuvniecības profesionāļiem, kā arī pašvaldību vadītājiem radoši un atbildīgi īstenot Universālā Dizaina (turpmāk UD) un vides pieejamības principus izmantojot un vairojot Kuldīgas pilsētas (Latvija) veikumu šajā jomā.

Liepājas vides pieejamības testēšana,piedaloties neredzīgā gida Artūra Līvmaņa vadītajā ekskursijā pa pilsētas ievērojamākajām vietām kopā ar Mākslas Akadēmijas Dizaina Nodala studentiem un viņu fantastisko pasniedzēju Aija Freimane! Process ir sācies,vēl priekšā Daugavpils (1.0-29.12.2016), Valmiera (13.-27.01.2017), Mūrmuiža, Beverīnas novads (04.-18.02.2017) un Latvijas Nacionālaja bibliotēka Rīgā (24.02.-24.03.2017) un citas pilsētas Latvijā un ārpus tās robežām.

Kuldīgas vecpilsētai izstrādā vienotu vides pieejamības koncepciju (VIDEO)

„Mēs vēlamies, lai cilvēki ar invaliditāti arī var brīvi piekļūt Ventas rumbai un bez ierobežojumiem baudīt Kuldīgas vecpilsētas burvību,” tā atzīst Kuldīgas novada pašvaldības speciālisti. Tāpēc šobrīd tiek izstrādāta vienota koncepcija, kurā būs risinājumi, kā vidi padarīt pieejamu, nekaitējot kultūrvēsturiskajam mantojumam. Ar šo dokumentu Kuldīga kļūs par vienu no vadošajām pilsētām Eiropā, kas izstrādājusi šādu koncepciju vēsturiskajam centram. Šim jautājumam tika veltīta arī starptautiska konference, kas notika Kuldīgā.